z gory

 

Stajnia Leźno położona jest z dala od miejskiego zgiełku i cywilizacji. Zapewnia to naturalne położenie naszej stadniny – pośród lasu, wokół dzikiej przyrody. Malowniczego krajobrazu okolicy dopełniają pobliskie jeziora, rezerwaty przyrody i kręte leśne trakty. Szlaki piesze, rowerowe,  konne, nordic walking i kajakowe są naturalnymi atrakcjami okolicy. Stadnina położona jest na obrzeżach wsi Małe Leźno, dawnej osady starosłowiańskiej, malowniczej wioski usytuowanej pomiędzy dwoma jeziorami. Teren ukształtowany jest dzięki zlodowaceniu północnopolskiemu tzw. Obszar wysoczyzny morenowej. Małe Leźno znajduje się na Pojezierzu Brodnickim (Krainie 101 jezior), polskiej kolebce rolnictwa ekologicznego, w granicach obszaru funkcjonalnego Zielonych Płuc Polski oraz w obrębie Górznieńsko-Lidzbarskiego Parku Krajobrazowego. Obszar ten został wyznaczony w celu ochrony 
najwyższych w skali kraju walorów przyrodniczych i krajobrazowych. Znajdujemy się na północnej granicy kompleksu lasów Parku Krajobrazowego, zamieszkałych przez dziką zwierzynę np: wilki, rysie, łosie, bociany czarne czy bieliki oraz inne unikatowe często okazy fauny i flory. Lasy ciągnące się w trzech województwach, kujawsko-pomorskim, warmińsko-mazurskim i mazowieckim, zapewniają naturalne dary natury takie jak: obficie występujące grzyby, jagody, maliny i poziomki oraz ryby w licznych jeziorach. Gospodarstwo Stajnia Leźno znajduje się na końcu drogi (tam gdzie bociany zawracają), wśród lasów i ostatnich pól. Specyfika położenia zapewnia niezmącony spokój i wiejskość.

Gospodarstwo znajduje się w środku trójkąta, pomiędzy trzema miastami: Brodnicą - 25 km, Nowym Miastem Lubawskim - 25 km i Lidzbarkiem Welskim - 15 km.

 

коляска дитяча