obozy jezdzieckie2Uczestnicy obozów przyjeżdżają w niedzielę od godziny 14.00 do 18 .00 . Wcześniejsze przybycie pozwala na zawarcie znajomości z innymi uczestnikami i  wstępne ustalenie współlokatorów.

Po kolacji o 19.00 zaczynamy zajęcia, oficjalne przywitanie zapoznanie się z kadrą, programem obozu, regulaminem Stajni i zasadami bezpieczeństwa (wypracowanymi przez lata) obowiązującymi w kontaktach z końmi. Instruktorki ustalają deklarowany poziom  umiejętności jeździeckich, dyżury oraz przydział koni do opieki. Kończymy oprowadzeniem po  gospodarstwie i zapoznaniem się  na terenie z dyżurami. Przydział pokoi następuje po  inauguracyjnym spotkaniu. Po zakwaterowaniu spotykamy się na wspólnym wieczorku zapoznawczym.

Codzienne zajęcia zaczynamy zbiórką na której instruktorki oraz kierownik obozu wyznaczają osoby do przyprowadzenia lub przyjechania na koniach  znad jeziora i karmieniu koni . Przed śniadaniem dzieci wykonują swoje dyżury pod nadzorem kadry i dopiero wtedy idziemy na ludzkie śniadanie.

Nauka wyprowadzania koni, bezpiecznego wiązania do uwiązów, czyszczenia i siodłania to pierwszy praktyczny etap nauki, instruktorki i doświadczeni jeźdźcy uczą początkujących adeptów.

Każdy z obozowiczów jeździ godzinę przed południem i godzinę po południu. Przedpołudniowe jazdy są prowadzone( zaraz po samodzielnym przygotowaniu koni ) od 10.00 do obiadu który podany jest o godzinie 13.00 . W międzyczasie obozowicze którzy nie mają jazd  mają zorganizowane zajęcia dodatkowe lub mogą korzystać z atrakcji udostępnionych na terenie Stajni takich jak piłkarzyki,trampolina,boisko do kosza itp. Oczywiście jeżeli mają jeszcze na to siły. Zajęcia są dosyć wyczerpujące i drygiego lub trzeciego dnia następuje kryzys fizyczny i psychiczny, co związane jest z dość wyczerpującym programem obozu. Nie jest to lekki obóz jeździecki na którym uczestnicy mają podsuwane różne rzeczy ale wyczerpujacy i dlatego stanowi wyzwanie dla uczestników. Głównym dodatkowym zajęciem  jest taniec. Po wyprowadzeniu koni na pastwisko odbywają się codziennie inne zajęcia dodatkowe które zmieniają się  w poszczególnych turnusach .
Zajęcia dodatkowe, codziennie inne zaczynają się około godziny 20.00 i trwają od 2 do 3 godzin.

Są to:

 • teoria jeździecka
 • nauka zakładania uprzęży i powożenia bryczką w kucyki
 • zajęcia z pieczenia chleba , picy lub rogalików - konsumpcja swoich wypieków  obowiązkowa
 • kiszenie kapusty i ogórków, zjadanych  po paru dniach przez obozowiczów
 • robienie serów twardych na podpuszce także do konsumpcji przez wykonawców
 • zjazdy na całorocznym igielitowym torze tubingowym
 • mecz z kadrą o dodatkowe ćwiczenia fizyczne (kary za źle zrobione dyżury , niebezpieczne - zachowanie przy koniach i w czasie jazdy)
 • podchody
 • kareoke
 • biobudownictwo, zajęcia z budowy z gliny, z żywej architektury i domów na drzewie (elementy architektoniczne, dom z gliny, dom na drzewie i żywe budynki na terenie Stajni Leźno)
 • nauka jazdy na ośle
 • geocaching (poszukiwanie „skarbów”) teoria i zajęcia terenowe

Dodatkowo w sobotę lub piątek( w zależności od pogody) organizowany jest mini rajd ;wyprawa wozem taborowym i konno po terenie Parku Krajobrazowego, oraz różne zawody sportowe lub konne i  pisemny końkurs teoretyczny . Obóz konny kończymy tradycyjnym wieczorem podsumowującym tydzień wysiłków obozowiczów.
Podsumowujemy i nagradzamy końkurs, następnie zespoły prezentują przygotowane tańce .
Zespół który wykona najwięcej lajkowany taniec na facebooku ma zagwarantowany Darmowy Tygodniowy Pobyt na feriach w Stajni Leźno.

Dlaczego taniec ?
Dlatego ponieważ jazdę konną można nazwać tańcem  W obu dyscyplinach konieczne jest zgranie pary, poczucie rytmu oraz harmonia. Ogólnie rzecz biorąc powiązań między jazdą konną a tańcem występuje bardzo wiele wspólnych elementów.

Jazdę konną w wykonaniu osób nie mających umiejętności tańca można nazwać rzemiosłem , dobrym ale tylko rzemiosłem, nie ma w tym piękna . Natomiast w wykonaniu dobrych tancerzy sztuką.
Opanowanie rytmiki, wyćwiczeniu ciała w poruszaniu się zgodnie z rytmem, umiejętność interpretowania sygnałów przekazywanych przez partnera to wszystko są rzeczy które bardzo przyspieszają naukę konną i  czynią ją  przyjemniejszą dla konia i jeźdźca , pozwalając wspiąć się na wyżyny jeździectwa.

Obozowicze pod okiem instruktora tańca przygotowują  jeden taniec( pokojami) oraz dwa układy taneczne  wspólnie ( układ taneczny do preferowanej muzyki etnicznej, westernowej,irlandzkiej, itp.) który przedstawiają na wieczorze kończącym obóz w każdą sobotę. Układ który zdobywa najwięcej lajków na facebooku pozwala za darmo wygrywającemu zespołowi na spędzenie darmowego tygodnia na feriach w Stajni Leźno.

сколько стоит полиграф цена