regulaminOgólne zasady korzystania z terenu zwanego TOREM 4x4 STAJNI LEŹNO, wynajmowanego przez właściciela jako teren rekreacyjny, gdzie dopuszcza się jazdę samochodami terenowymi i quadami.

Wszystkie osoby przebywające na terenie zwanym TOREM 4x4 STAJNI LEŹNO korzystają z niego i przebywają na nim na własną  odpowiedzialność.

 1. Właściciel nie ponosi odpowiedzialności za stan pojazdów, ewentualne kolizje i zdarzenia na wynajętym terenie rekreacyjnym zwanym TOREM 4x4 STAJNI LEŹNO
 2. Opłaty są pobierane za wynajem terenu zwanego TOREM 4x4 STAJNI LEŹNO
 3. Korzystający i przebywający na terenie zwanym TOREM 4x4 STAJNI LEŹNO zobowiązani są do ograniczenia do minimum  uciążliwości wynikających z eksploatacji, do zachowania porządku i czystości oraz podjęcia starań mających na celu zachowanie  naturalnego środowiska w nie naruszonym stanie.
 4. Zakaz wjazdu i wstępu na teren bez zgody właściciela.
 5. Zakaz biwakowania, rozpalania ognisk i grillowania bez zgody właściciela terenu.
 6. Zakaz wywożenia na obszar terenu jakichkolwiek odpadów (śmieci)
 7. Wycinanie jakichkolwiek drzew i krzewów zabronione bez zgody właściciela.
 8. Osoby, które w jakikolwiek sposób będą zakłócać porządek, utrudniać pobyt innym użytkownikom oraz nie stosujące się do niniejszych punktów regulaminu, będą usuwane z terenu przez upoważnione osoby lub za pośrednictwem policji.
 9. Za szkody powstałe podczas przebywania na terenie TORU 4X4 STAJNIA LEŹNO odpowiedzialność ponoszą osoby, które je spowodowały.

W sprawach nieuregulowanych powyższymi zasadami korzystania z terenu zwanego TORU 4x4 STAJNI LEŹNO zastosowanie mają przepisy prawa o ruchu drogowym i kodeksu cywilnego. Zakaz wstępu na teren nie dotyczy mieszkańców Zembrza i sąsiednich wiosek.

przykazaniaMiejscowa ludność nie lubi i nie toleruje zachowań typu: jestem Maczo i jestem Królem Zwierząt.

Respektuj prawa innych, włączając w to właścicieli terenu, pozostałych użytkowników drogi publicznej i toru tak, aby wszyscy mogli bez kłopotów z nich korzystać. Pamiętaj - znajdujesz się na terenie Parku Krajobrazowego, objętego szczególną ochroną, nie musisz robić nic dodatkowego dla przyrody, po prostu pomyśl jak jej nie zniszczyć. Pamiętaj także, że do twojego zachowania zależy postrzeganie całej społeczności offroadowej.

10 przykazań dla offroadowców

 1. Licz się  z wszystkimi innymi użytkownikami drogi lub szlaku.
 2. Przed przekroczeniem granic czyjejś posiadłości, zawsze najpierw uzyskaj na to pozwolenie.               
 3. Ustąp drogi pojazdom wymijanym i jadącym pod górę, ustępuj pieszym, rowerzystom i pojazdom konnym.
 4. Nie jeźdź bez potrzeby po obozowiskach, terenach piknikowych, parkingach, ani po terenach zamieszkałych.
 5. Nie płosz zwierzyny, ani zwierząt gospodarskich, utrzymuj odpowiedni dystans od domów i zagród, jeźdź wolno w pobliżu grup ludzi i zwierząt.
 6. Ogranicz do minimum ilość powodowanego hałasu, spalin i kurzu
 7. Unikaj wrażliwych obszarów chronionych i nie chronionych: łąk, brzegów jezior, mokradeł i strumieni, o ile nie znajdują się na wyznaczonych szlakach, nie wjeżdżaj na tereny rezerwatów i innych terenów gdzie obowiązuje zakaz poruszania się pojazdów mechanicznych.
 8. Inne miejsca do unikania to obszary leśne, poruszamy się tylko po wyznaczonych dla ruchu kołowego drogach, organizowanie na nich różnych form rajdów wymaga każdorazowo uzyskania zgody Nadleśnictwa i Dyrekcji Parku.
 9. W lesie zatrzymuj się w wyznaczonych miejscach, tzw. grzyboparkingach .
 10. Zabieraj swoje śmieci do domu, nie przedrażaj kosztów utrzymania miejsc ogólnodostępnych w lasach.

Nieodpowiedzialne zachowanie powoduje coraz bardziej szczelne zamykanie lasów przed samochodami offroadowymi. Najczęstsze grzechy offroadowców w lesie to:

 • Pozostawianie śmieci,
 • Popisywanie się szybką i głośną jazdą w zwartej kolumnie, powodującą niedopuszczalny hałas i kurz
 • Zjeżdżanie z wytyczonych dróg.
 • Ogólnie rzecz ujmując widoczna przez innych użytkowników arogancja.

tor2

Tor Offroadowy 4x4 w Stajni Leźno dla samochodów terenowych i quadów.

Tor 20 hektarowy, zalesiony, górzysty, różnica terenu to 45 metrów, a w wielu miejscach możecie natrafić na teren podmokły. Tak zróżnicowane ukształtowanie terenu zawdzięczać możemy zlodowaceniu północnopolskiemu. Tor ze skrytkami geocachingowymi. Dla bardziej zaawansowanych  na niektórych odcinkach tor z elementami bagiennymi.W dużej części dziewiczy. Tor stanowiący duże wyzwanie dla żądnych prawdziwych przeżyć offroadowców i quadowców.

Kontakttor

Stajnia Leźno

Marek i Anna Michalak

Małe Leźno 44

87-313 Brzozie,

telefony: 564935607, 728 315717, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

www.lezno.pl

Położenie toru: 6 km. od gospodarstwa w sąsiedniej wiosce - Zembrzu,

Powiat: Brodnica, woj. kujawsko-pomorskie.

Dojazd od strony Brodnicy, Lidzbarka Welskiego lub Nowego Miasta. Charakterystyczny element w pobliżu - elektrownia wiatrowa, jedyna widoczna z daleka. Wjazd z drogi Samin - Zembrze. Droga polna przy jedynym znaku ograniczenia prędkości.

Oferta

Organizujemy imprezy integracyjne dla firm - załatwiamy samochody i instruktorów.

Na terenie naszego toru zapraszamy do organizowania:

 • imprez integacyjnych dla firm nie tylko związanych z motoryzacją.
 • pokazów umiejętności jazdy samochodami terenowymi.
 • szkolenia dla młodych adeptów sztuki off-road.
 • prezentacji dealerów różnych koncernów samochodowych.
 • testów aut terenowych.
 • pikników rodzinnych i grupowych

tor3