pakietyPakiet 1: Jednodniowy pobyt rekreacyjny

Oprowadzenie i zapoznanie się z funkcjonowaniem gospodarstwa, atrakcjami i zwierzętami. Przejażdżka wozem taborowym zaprzężonym w konie po leśnych duktach Górznieńsko-Lidzbarskiego Parku Krajobrazowego. Ognisko w „Kurnej Chacie” z kiełbaskami lub grochówką. Przejażdżka (oprowadzanie) na koniach lub kucykach. Do dyspozycji: trampolina, piłkarzyki.

Grupy powyżej 10 osób - cena 25 zł za osobę.

Grupy mniejsze niż 10 osób - cena 30 zł za osobę.

Za dodatkową opłatą: wyciąg tubingowy całoroczny - 3 zł za zjazd, zakup powyżej 100 żetonów-2,50 za zjazd oraz karuzela tubingowa 5zł - 10min.

Pakiet 2: Jednodniowy pobyt rekreacyjno-edukacyjny

Oprowadzenie i zapoznanie się z funkcjonowaniem gospodarstwa, atrakcjami i zwierzętami. Przejażdżka wozem taborowym zaprzężonym w konie po leśnych duktach Górznieńsko-Lidzbarskiego Parku Krajobrazowego. Ognisko w „Kurnej Chacie” z kiełbaskami lub grochówką. Przejażdżka (oprowadzanie) na koniach lub kucykach. Do dyspozycji: trampolina, piłkarzyki lub zajęcia z geocachingu (gry terenowej) i inne.

Grupy powyżej 10 osób - cena 30 zł za osobę

Grupy mniejsze niż 10 osób - cena 35 zł za osobę.

Za dodatkową opłatą: wyciąg tubingowy całoroczny - 3 zł za zjazd, zakup  powyżej 100 żetonów - 2,50 za zjazd oraz karuzela tubingowa 5zł - 10min.

Pakiet 3: Jednodniowy pobyt edukacyjny

Oprowadzenie i zapoznanie się z funkcjonowaniem gospodarstwa, atrakcjami i zwierzętami. Przejażdżka wozem taborowym zaprzężonym w konie po leśnych duktach Górznieńsko-Lidzbarskiego Parku Krajobrazowego. Ognisko w „Kurnej Chacie” z kiełbaskami lub grochówką. Przejażdżka (oprowadzanie) na koniach lub kucykach. Do dyspozycji: trampolina, piłkarzyki.

Wybrane zajęcia edukacyjne z oferty edukacyjnej takie jak biobudownictwo, produkt wiejski (warsztaty z pieczenia chleba, produkcji sera, masła, kiszenie kapusty, domowego wyrobu wędlin lub wędzenia ryb), kowalstwa, ceramiczne, papieru czerpalnego, rękodzieła z siana i mchu czy bębniarskie.

Grupy powyżej 10 osób - cena 35 zł za osobę.

Grupy mniejsze niż 10 osób - cena 40 zł za osobę.

Za dodatkową opłatą: wyciąg tubingowy całoroczny - 3 zł za zjazd, zakup powyżej 100 żetonów-2,50 za zjazd oraz karuzela tubingowa 5zł - 10min.

pakiety2Pakiet z noclegiem - Podstawowy

Pełne wyżywienie ( 3 posiłki: śniadanie, obiad, kolacja). Nocleg w pokojach 4 osobowych. Dodatkowo w cenie przejażdżka wozem po lasach Górznieńsko-Lidzbarskiego Parku Krajobrazowego. Przejażdżka (oprowadzenie) na koniu lub kucyku. Zapoznanie się z gospodarstwem rolnym, ekologicznym i projektami realizowanymi w Stajni Leźno, takimi jak biobudownictwo ( dom z gliny, dom na drzewie czy żywa architektura). Do dyspozycji: trampolina, piłkarzyki. Możliwość zorganizowania ogniska, dyskoteki w Kurnej Chacie.

Koszt pakietu z noclegiem: 75 zł osob/dzień

Atrakcje dodatkowe ( za dodatkową odpłatnością 10 zł/ od osoby): Wybrane zajęcia edukacyjne z oferty edukacyjnej takie jak biobudownictwo, produkt wiejski (warsztaty z pieczenia chleba, produkcji sera, masła, kiszenie kapusty, domowego wyrobu wędlin lub wędzenia ryb), kowalstwa,ceramiczne, wyrób papieru czerpalnego, rękodzieła z siana i mchu czy bębniarskie lub za dodatkową odpłatnością  5 zł/od osoby, zajęcia z geocachingu (gry terenowej), edukacji ekologicznej, przyrodniczo leśnej, koń jako przyjaciel człowieka  i jazda western ( wszystkie zajęcia  z prezentacją i zajęciami terenowymi).

Wyciąg tubingowy całoroczny - 3 zł za zjazd, powyżej zakupu 100 żetonów - 2,50 za zjazd oraz karuzela tubingowa 5 zł - 10 min.

Oferta edukacyjna

 • Koń jako przyjaciel człowieka:
  prezentacja, historia ,użytkowanie i praktyczny pokaz oraz nauka jazdy konnej na kucykach, hucułkach, konikach polskich, szajrach, koniach wielkopolskich lub osłach.
 • Jazda western:
  historia, prezentacja, pokaz jazdy oraz podstawowa nauka jazdy na koniu.
 • Biobudownictwo:
  warsztaty budownictwa z gliny dla szkół, prezentacja i praktyczne zajęcia. Budowa domów na drzewie, prezentacja i pokaz oraz zajęcia z Żywej Architektury.
 • Geocaching:
  co to jest geocaching, jak zakładać kesze (skrzynki), zajęcia terenowe (szukanie keszy).
 • Produkt wiejski:
  czyli produkcja żywności konwencjonalnej i ekologicznej: warsztaty z pieczenia chleba, produkcji sera, masła, domowego wyrób wędlin, kiszenia kapusty, wędzenia ryb.
 • Edukacja przyrodniczo-leśna:
  prezentacja na temat przyrody w parku oraz zajęcia terenowe.
 • Nauka jazdy konnej
 • Warsztaty z kowalstwa
 • Warsztaty bębniarskie
 • Warsztaty ceramiczne
 • Warsztaty rękodzieła z siana i mchu
 • Warsztaty wyrobu papieru czerpanego
 • Edukacja ekologiczna: rolnictwo ekologiczne oraz naturalni sprzymierzeńcy.

Oferta rekreacyjna

 • Jazda na kucykach, dużych koniach, osiołkach
 • Przejażdżki wozem taborowym po leśnych trasach Parku Krajobrazowego
 • Kuligi
 • Ognisko i zabawa w „Kurnej Chacie”
 • Wyciąg tubingowy 130m, całoroczny
 • Bezpośredni kontakt ze zwierzętami w gospodarstwie.
 • Karuzela tubingowa dla dzieci do lat 7.
 • Na miejscu trampolina, piłkarzyki itp

zielone szkoly2Wyjazdy dzieci na wieś, tak zwane zielone szkoły w trakcie nauki i roku szkolnego są najlepszą poznawczą formą wypoczynku najmłodszych. Naszym atutem jest kameralność pobytu, naturalna wiejska atmosfera oraz obszerna oferta rekreacyjno edukacyjna. Gospodarstwo nastawione jest na wypoczynek dzieci i młodzieży, ma wieloletnie doświadczenie w organizowaniu zielonych i białych szkół, obozów, koloni . Przygotowana bogata baza rekreacyjno edukacyjna oraz wykwalifikowana kadra zapewnia bezpieczny i atrakcyjny pobyt.

Proponujemy gotowe pakiety pobytowe lub w zależności od potrzeb państwa ustalane indywidualnie. Tak forma pozwoli wybrać  Państwu  najbardziej interesujący program pobytu.

zielone szkolyGospodarstwo agroturystyczno-ekologiczne „Stajnia Leźno” położone jest na terenie Górznieńsko-Lidzbarskiego Parku Krajobrazowego na Pojezierzu Brodnickim (Krainie 101 jezior). Gospodarstwo położone jest na obrzeżu bardzo dużego kompleksu lasów ciągnącego się w trzech województwach. W pobliżu znajduje się jezioro Wielkie Leźno, nad którym posiadamy pole namiotowe. Posiadamy około 30 koni (konie wielkopolskie, kucyki szetlandzkie, hucułki, shire, koniki polskie), oraz zwierzyniec składający się z kóz, owiec, świnek wietnamskich, osłów, kur, kaczek, gęsi, indyków, psów oraz kotów. W naszym gospodarstwie mają Państwo zapewnioną prywatność, spokój i bezpieczeństwo, a ponadto mogą liczyć na otwartość, życzliwość i poczucie humoru z naszej strony.